Regeneracja DPF

Regeneracja filtrów dpf w saros

Hartridge dpf 300 master

Seria urządzeń Hartridge DPF 300 Master wykorzystuje sprawdzoną i opatentowaną technologię usuwania sadzy i popiołu dzięki czemu z ich pomocą można w pełni przywrócić sprawność filtrów DPF.

Stosowana metoda polega na bardzo dokładnym i precyzyjnym wykorzystaniu sprężonego powietrza w celu wydmuchania zgromadzonych zanieczyszczeń.

W przypadku gdy stopień zapchania filtra jest tak duży, że strumień powietrza nie jest w stanie go udrożnić, filtr wypala się w specjalnym piecu przez kilka godzin w celu poluzowania sadzy i popiołu, a następnie ponownie poddaje się go procesowi regeneracji. Metoda regeneracji jest rekomendowana przez takie firmy jak Volvo, DAF, Scania czy Caterpillar.

Regeneracja DPF Saros

Atuty regeneracji - hartridge dpf 300 master

Szybkość

Jeśli filtr nie wymaga wypalenia termicznego proces czyszczenia zajmuje maksymalnie 60 minut, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonać taką usługę w ciągu jednego dnia.

NOWOCZESNOŚĆ

Stosowana metoda działa na zasadzie precyzyjnego impulsu powietrznego, co oznacza, że proces jest bardzo dokładny. Do oczyszczania wykorzystywany jest strumień powietrza, który wydmuchuje powstałą sadzę i zanieczyszczenia. Jego dopełnieniem może być wypalanie sadzy i popiołów pod wpływem wysokiej temperatury.

Skuteczność

Technologia precyzyjnego impulsu powietrznego pozwala usunąć z filtra DPF niemal wszystkie nagromadzone w nim zanieczyszczenia. W przypadku gdy stopień zapchania filtra jest tak duży, że strumień powietrza nie jest w stanie go udrożnić, filtr jest wypalany w specjalnym piecu przez kilka godzin w celu poluzowania sadzy oraz popiołu i ponownie poddaje procesowi regeneracji.

Bezpieczeństwo

Regeneracja nie ma negatywnego wpływu na powłoki katalityczne, maty mocujące czy ceramikę z której zbudowany jest DPF. Jest ona o wiele bardziej skuteczna niż np. płukanie za pomocą wody.

Regeneracja Filtrów DPF Poznań

Ekologiczność

Hartridge DPF 300 MASTER jest również urządzeniem ekologicznym. Podczas jego pracy jedyne zanieczyszczenia jakie powstają to sadza i popiół które są później przekazywane do firmy recyklingowej. Szczelność urządzenia wyklucza wydostanie się zanieczyszczeń na zewnątrz.

Uniwersalność

Za pomocą serii urządzeń Hartridge DPF 300 MASTER można regenerować filtry DPF w pojazdach ciężarowych, osobowych, maszynach rolniczych, budowlanych itp.

Rekomendacje

Urządzenie firmy Hartridge mimo, że na rynku jest dostępne od niedawna zyskało już uznanie znaczących w branży marek. Jest zalecane przez wielu producentów silników takich jak Caterpillar, Cummins, Scania, Volvo czy Paccar. Wspomniane firmy są liderami w branży motoryzacyjnej.

Testowanie wtryskiwaczy

Bardzo często powodem zbyt szybkiego zapchania filtra są niesprawne wtryskiwacze. Od nowości do momentu pierwszej awarii DPF-u upływa z reguły stosunkowo długi okres. W późniejszym czasie pojawiają się pierwsze symptomy zużycia układu wtryskowego. 

Wtryskiwacze zaczynają podawać zbyt duże dawki paliwa, co z kolei powoduje przedwczesne zapychanie filtra. Aby temu zapobiec należy podczas każdej naprawy DPF sprawdzić stan wtryskiwaczy i, o ile to konieczne wymienić je bądź zregenerować. 


Korzystając z usługi regeneracji DPF, masz możliwość sprawdzić wtryskiwacze w siedzibie naszej firmy w promocyjnej cenie 50 zł brutto za 4 szt.